Internationale Textielkunstbiënnale 2019

International Textile Art Biennial

23.03.2019 – 31.03.2019

“Kunststichting Perspektief vzw” (Art Foundation KSP) kondigt de 3e editie aan van de International Textile Exhibition aan, een tweejaarlijkse internationale textieltentoonstelling met open inzending, gericht op het aantrekken van de creaties van hedendaagse textielkunst uit de hele wereld.

De biënnale is altijd opengesteld voor zowel nationale als internationale kunstenaars met een locatie in het Cultureel Gemeenschapscentrum “Den Breughel”, Haacht / België (850 m²).
Sinds de opening van dit centrum heeft the Art Foundation (2012) met zijn vele tentoonstellingen en evenementen een grote bijdrage geleverd aan de internationale promotie van hedendaagse kunst (Kunstbiënnales: glaskunst, papierkunst, textielkunst, keramische kunst).

Werken geselecteerd voor de International Textile Art Biennial 2019 zullen opnieuw overtuigende ideeën en unieke materiaalhandling tonen. Ze zullen ook krachtig en creatieve inspiratie van jonge en gerenommeerde kunstenaars.

Een uitstekende gelegenheid om de vooruitgang van hedendaagse textielkunst, de internationale breedte van creatieve expressie binnen dit medium, te laten zien.

Tina Struthers (Canada)
Grumăzescu Mariana Voicu (Romania)
Deelnemers:

Bitulescu Maria Jana (RO) – Boonen Annemie (BE) – Bornemisza Eszter (HU) – Bourgeois Marjolaine (CAN) – Brisoux Xavier (FR)
Burgess Sandra (GB) – Burton Robert (GB) – Buźniak Pauline (PL) – Coomans Frédérique (BE) – Cristu Gabriela (RO)
D’Antuono Barbara (FR) – De Ridder Hélène (BE) – Földi Kinga (HU) – Frumușeanu Daniela (RO) – Grumăzescu Mariana Voicu (RO)
Henneman Francisca (NL) – Heyligen Carine (BE) – Huijbregts Truus (NL) – Kastelein Marian (NL) – Kim Jeeun (KR) – Klein Anneke (NL)
Langenhuizen Mieke (NL) – Lindqvist Inge (DK) – Lindstrom Kerstin (SE) – Mathieu Christine (FR) – Matthys Danielle (BE)
Negreanu Maria (RO) – Pawlak Kazimierz (PL) – Perez Nataly (CL) – Pet-Jacobs Mirjam (NL) – Postelmans Annie (BE)
Pricopescu Agatha (RO) –  Renault Anaelle (BE) – Rutka Ingrida (LV) – Sallay Anna (HU) – (BE)
Struthers Tina (CAN) – Trefois Rita (BE) – Tropea Yveline (FR) – Walczak Dominka (PL)

Studenten/Etudiants/Students :
Koninklijke Academie voor Schone Kunsten (DKO) Antwerpen: Clincke Kim, De Maesschalck Hilde, Dierickx  Benny, Moris Gwenny,
Geudens Germaine
GABAK Liedekerke/ Afdeling Kant & Textiel Ninove: Rager Annemarie & groepswerk
Académie des arts de Woluwe St Pierre: Groepswerk
HABK Aarschot: Smets Lieve – Vandevelde Michelle
Website